Поставената под номер 4 в схемата на Ролан Гарос Агниешка Радванска се класира за четвъртфиналите на турнира, след като победи с 6:2, 6:4 сръбкинята Ана Иванович за 1:22 час.

Мачът между двете започна с два много дълги първи гейма. Радванска имаше проблеми при първото си подаване, но успя да го спечели. Иванович също срещна големи затруднения и бе пробита още на старта.

Радванска успя да направи нов пробив в края на първия сет и да го спечели с 6:2 гейма.

В началото на втория сет Радванска и Иванович си размениха по един пробив за 1:1.

Полякинята направи нов пробив за 4:2, но Иванович веднага го върна – 4:3.

При 5:4 за Радванска, Иванович сервираше за оставане в мача, но допусна три много елементарни грешки и в крайна сметка загуби сета, а по този начин и мача с 4:6 гейма.

На четвъртфиналите Радванска ще се изправи срещу петата в основната схема Сара Ерани, която елиминира с 5:7, 6:4, 6:3 Карла Суарес Наваро за 2:30 часа.