Водачката в схемата Агниешка Радванска (Полша) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в китайския град Шънчжън с награден фонд 500 хиляди долара. Радванска елиминира участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Чжан Шуай с 6:1, 7:5, а на четвъртфиналите ще срещне друга китайка Ван Цян, която пък се справи с Ваня Кинг (САЩ) със 7:6(3), 6:3.

Номер 6 Южени Бушар (Канада) също продължава напред след успех над квалификантката Никол Гибс (САЩ) с 6:4, 6:2. Бушар допусна пробив в първия гейм от срещата, но след това доминираше на корта и триумфира след 67 минути игра. Така тя достигна за първи път до четвъртфинал в турнирите на WТА след Откритото първенство на Австралия през миналата година.

Съперничка на Бушар на четвъртфиналите ще бъде Тимеа Бабош от Унгария, която отстрани номер 4 Моника Никулеску (Румъния) с 6:1, 6:4.

Третата поставена Ирина Бегу (Румъния) се отказа при 5:7, 2:3 срещу Ана-Лена Фрийдзам (Германия) заради контузия. Фрийдзам очаква на четвъртфиналите чехкинята Катерина Синиакова, която победи седмата в схемата Зарина Диас (Казахстан) с 6:0, 6:4./БТА