Полякинята Агнешка Радванска, номер 4 в световната ранглиста, победи на финала на турнира рускинята Мария Шарапова със 7:5 и 6:4 след един час 43 минути игра.

Радванска, която не загуби нито един сет на турнира в Маями, спечели своята втора турнирна победа за сезона /след Дубай/ и общо 9-та в кариерата й на професионална тенисистка.

"Трябва да играеш на 100 процента, за да победиш Мария, заяви минути след финала Агнешка Радванска. Аз съм доволна, че играх на своето най-добро ниво. Моят сервис бе ключов в мача".

Мария Шарапова за трети път през този сезон губи финал, след като бе победена от водачката в световната ранглиста Виктория Азаренка на финалите на откритото първенство на Австралия и на турнира в Индиън Уелс.

Мария Шарапова за четвърти път игра на финала на турнира в Маями, но досега няма победа в турнира.