Агниешка Радванска се класира за втория кръг на турнира по тенис в Ню Хейвън (САЩ) с награден фонд над 754 000 долара.

Поставената под номер 7 полякиня победи лесно представителката на домакините Коко Вандевеге с 6:0, 6:2.

Двубоят продължи само 65 минути, а в следващия кръг Радванска ще се изправи срещу французойката Ализе Корне, която надигра с 2:6, 6:0, 6:2 казахстанката Юлия Путинцева.

Поставената под номер 6 Тимеа Бачински (Швейцария) отпадна след поражение с 3:6, 1:6 срещу Каролине Гарсия (Франция).

Номер 8 в схемата Сара Ерани от Италия загуби от Кристина Младенович (Франция) с 2:6, 6:4, 4:6 и също напусна надпреварата.

Четвъртата поставена Луцие Шафаржова (Чехия) продължава напред, след като надигра в два сета с 6:3, 6:4 рускинята Дария Гаврилова.

Номер 5 в основната схема Каролина Плишкова (Чехия) победи словенката Полона Херцог с 2:6, 7:6 (5), 6:2 и също ще участва във втория кръг на турнира в Ню Хейвън. /БТА

Включете се в новия Viber публичен чат на Gong.bg - следете коментарите под новините на журналистите в Гонг!