Агниешка Радванска се класира за финала на турнира на трева в Ийстбърн (Великобритания) с награден фонд 731 хиляди долара.

Поставената под номер 9 в схемата полякиня победи Слоун Стивънс (САЩ) с 6:1, 6:7(3), 6:2 за 1:58 час.

Радванска е шампионка в Ийстбърн от 2008 година, а през 2012-а загуби финала на "Уимбълдън" от Серина Уилямс.

Полякинята сервираше за мача при 6:5 във втория сет, но допусна пробив, а след това загуби с 3:7 в тайбрека.

В решителния трети сет Радванска даде само два гейма на съперничката си и стигна до успеха с втория си мачбол.

На финала полякинята ще играе с 18-годишната Белинда Бенчич (Швейцария).

Бенчич поведе с 3:0 в другия полуфинал срещу втората поставена Каролине Возняцки, след което датчанката се отказа поради контузия на лявото бедро.

Радванска победи на четвъртфиналите в Ийстбърн първата ракета на България Цветана Пиронкова. Българката ще играе с Белинда Бенчич в първия кръг на "Уимбълдън".