Шампионката от Откритото първенство на САЩ по тенис Ема Радукану отпадна във втория кръг на турнира по тенис за жени на твърди кортове в Линц с награден фонд 250 хиляди долара.

Поставената под номер 1 в схемата британка отстъпи пред 20-годишната Синюй Ван с 1:6, 6:7(0), 5:7 за 2:36 часа.

Ван даде само гейм на Радукану в първия сет, а във втората част британката поведе с 4:2. Китайката взе три поредни гейма и направи обрат 5:4, след което двете печелеха подаванията си. В тайбрека обаче Радукану не даде точка на съперничката си и изравни резултата.

В третия сет Ван първа стигна до пробив за 5:4, а в следващия гейм пропусна два мачбола и загуби подаването си. Китайката отново проби Радукану в 11-ия гейм и при свой сервис затвори срещата с третия си мачбол.

На четвъртфиналите Ван ще играе срещу осмата поставена Алисън Риск, която елиминира Ализе Корне с 6:4, 6:4.

Номер 2 в света Симона Халеп продължава на четвъртфиналите след успех над Александра Саснович със 7:5, 6:3.

В спор за място на полуфиналите Халеп ще играе срещу италианката Ясмине Паолини, седма поставена, което победи Сайсай Чжън с 6:1, 2:6, 6:4.

Номер 3 Даниел Колинс спечели срещу Греет Минен с 6:1, 6:2 и на четвъртфиналите ще срещне Алисън ван Уйтванк, която елиминира Леся Цуренко с 6:0, 6:3.