Поставената под номер 1 в основната схема Виктория Азаренка изненадващо отпадна от Откритото първенство по тенис на Франция. В среща от четвъртия кръг представителката на Беларус загуби от словачката Доминика Цибулкова с 2:6, 6:7 (4).

Азаренка, шампионка от Откритото първенство на Австралия, даде преимущество на словачката още в началото на първия сет и не успя да се върне в мача във втората част. В изблик на нерви и безсилие Азаренка хвърли ракетата си на земята и беше наказана от съдията на стола.

Вика Азаренка сервираше за спечелване на втория сет при 6:5 в своя полза, но допусна нов проби и след това загуби тайбрека с 4:7.

Ако поставената под номер 2 Мария Шарапова достигне до финал на "Ролан Гарос", Азаренка ще изгуби първото място в ранглистата.

Поставената под номер 15 Цибулкова игра на полуфиналите на Откритото първенство на Франция през 2009-а година. Словашката състезателка нямаше победа в двубоите си срещу Виктория Азаренка в последните четири сезона.