Миналогодишният финалист Полша надделя с 3:0 победи над домакина Австралия в първата среща от група "Б" на турнира по тенис за смесени отбори "Хопман Къп" в Пърт.

Шестата в световната ранглиста Агниешка Радванска даде аванс на европейците с категоричен успех над Кейси Делакуа с 6:2, 6:3.

Последвалият мъжки сингъл се разви крайно драматично. Йежи Янович направи страхотен обрат срещу Матю Ебдън след 3:6, 7:5, 6:0.

Ебдън страдаше от болки в левия прасец, но при 5:4 във втория сет имаше шанс да затвори мача при собствен сервис. В този решителен момент австралиецът допусна пробив, а след това Янович взе още осем поредни гейма, за да триумфира.

В мача на двойки поляците спечелиха тайбрека с 8:6 точки.

Защитаващият титлата си Франция среща Великобритания в другата среща от първия кръг в групата утре./БТА