Елица Костова записа победа в първия кръг на квалификациите за Уимбълдън. Българката успя да се наложи с 6:4, 6:1 на Лю Фанджъ от Китай след само 52 минути игра.

Костова спечели оспорван първи сет. Българката успя да пробие съперничката си при 5:4, а след това и да затвори сета. Костова влезе далеч по-уверено във втората част. Тя успя да релизира три пробива и по този начин си осигури участие напред в напдреварата.

В следващия кръг на квалификациите Костова ще се изправи срещу Ирина Фалкони (САЩ), която преодоля Тара Муур (Великобритания) със 7:5, 6:2.

Пиронкова зае мястото на Квитова в Ийстбърн

Другата ни представителка при жените Изабелла Шиникова загуби в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство по тенис на Великобритания. Българката отстъпи с 4:6, 1:6 срещу Катинка фон Дайхман, заемаща 181-во място в световната ранглиста.

25-годишната софиянка допусна решителен пробив в петия гейм на първата част, след което представителката ни Лихтенщайн спечели всичките си подавания до края на сета и поведе в мача

Във втората част на срещата, продължила само 59 минути, Шиникова спечели едва един гейм срещу 23-годишната Фон Дайхман.