Чехкинята Каролина Плишкова започна с убедителна победа защитата на титлата си на силния турнир по тенис в Синсинати с награден фонд 2,84 милиона долара.

Поставената под номер 1 Плишкова се справи с 6:2, 6:3 във втория кръг на надпреварата с рускинята Наталия Вихлянцева, "щастлива губеща" от квалификациите. Така за място на четвъртфиналите 25-годишната чехкиня ще се изправи срещу италианката Камила Джорджи, която елиминира австралийката Даря Гаврилова със 7:6(1), 5:7, 6:3.

Миналогодишната финалистка и трета в схемата Анжелик Кербер (Германия) пропусна мачбол и отпадна след поражение от рускинята Екатерина Макарова с 4:6, 6:1, 6:7(11). Кербер навакса изоставане от 2:5 гейма в решаващия трети сет, но в тайбрека пропиля аванс от 5:3 точки, след което пропусна мачбол при 8:7 и отпадна.

Съперничка на Макарова в третия кръг ще бъде участващата с"уайлд кард" представителка на домакините Слоун Стивънс, която елиминира 14-ата поставена Петра Квитова (Чехия) с 6:2, 6:3.

Номер 9 Винъс Уилямс (САЩ), финалистка на "Уимбълдън" през този сезон, също загуби във втория кръг след 3:6, 6:2, 2:6 от австралийската квалификантка Ашли Барти. За място на четвъртфиналите Барти ще се изправи срещу друга бивша номер 1 в света Каролине Возняцки (Дания) , която се справи с рускинята Елена Веснина с 6:2, 6:4. /БТА