Чехкинята Каролина Плишкова спечели за втори път след 2017 година титлата от турнира по тенис на трева в Ийстбърн, Англия с награден фонд близо 1 милион долара. На финала тя победи с 6:1, 6:4 германката Анжелик Кербер в мач, който продължи само 73 минути. За Кербер това е втора загуба в двубоя за титлата в Ийстбърн след поражението и от Мадисън Кийс през 2014 година.

Плишкова започна отлично срещата, печелейки първите 4 гейма, което и подсигури спечелването на първия сет след точно половин час игра.

Още в първия гейм на втория сет чехкинята направи нов пробив, който бе и единствен за втория сет.

С успеха Плишкова затвърди отличната си форма преди започващия в понеделник трети турнир от "Големия шлем" - "Уимбълдън". Чехкинята спечели всичките си срещи в Ийстбърн, без да позволи да и бъде взет сет.