Водачката в схемата Каролина Плишкова спечели титлата на турнира по тенис на червени кортове в чешката столица Прага с награден фонд 250 хиляди долара.

Плишкова, номер 14 в световната ранглиста, победи на финала сънародничката си и квалификантка Луцие Храдецка с 4:6, 7:5, 6:3 за 1:53 час.

Храдецка направи пробив в деветия гейм, повеждайки с 5:4, след което при свой сервис приключи първата част.

Във втория сет Плишкова взе аванс с 3:0 след ранен пробив, но когато сервираше за изравняване на резултата при 5:3 допусна Храдецка да вземе подаването й, а след това и да изравни 5:5. В 12-ия гейм Плишкова проби отново и спечели сета със 7:5.

Водачката в схемата поведе с 3:1 в решителната трета част и до края на мача не изпусна аванса си, за да стигне до трофея.