Защитаващата титлата си Каролина Плишкова (Чехия) и водачката в схемата Каролине Возняцки (Дания) се класираха за третия кръг на турнира по тенис на трева в английския град Ийстбърн с награден фонд 852564 долара. Плишкова, която е втора поставена, победи Анастасия Павлюченкова (Русия) с 6:4, 2:6, 6:3 за 1:50 часа.

Чехкинята наниза 12 аса и направи 4 пробива, но 3 пъти загуби подаването си. В решителния трети сет Плишкова поведе с 4:2 и стигна до нов пробив в деветия гейм.

Миналата година на финала Плишкова победи Возняцки и спечели титлата. Водачката в схемата Возняцки победи без проблеми италианката Камила Джорджи с 6:2, 6:3 за 75 минути.

Доминика Цибулкова (Словакия) се класира за втория кръг след успех срещу Екатерина Макарова (Русия) със 7:5, 6:4, а Кая Канепи (Естония) елиминира Куруми Нара (Япония) с 6:2, 6:4.

Цибулкова ще играе във втория кръг срещу номер 4 Анжелик Кербер (Германия).

Румънката Михаела Бузарнеску победи Шуан Пън (Китай) с 5:7, 6:2, 6:1 за близо два часа игра.
Полякинята Агниешка Радванска разгроми Тимеа Бабош (Унгария) с 6:3, 6:1 за 66 минути. Тя се завърна на корта след тримесечно отсъствие поради контузия в гърба./БТА