Двукратната шампионка от "Уимбълдън" Петра Квитова (Чехия) отпадна във втория кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Шестата поставена в схемата Квитова загуби от родената в Русия и състезаваща се за Австралия Даря Гаврилова с 4:6, 4:6 за 89 минути. Чехкинята спаси мачбол в осмия гейм на втория сет, а Гаврилова приключи двубоя два гейма по-късно с петия си пробив в мача.

Представителката на домакините ще играе в третия кръг с номер 28 Кристина Младенович (Франция), която отстрани Никол Гибс (САЩ) с 6:1, 7:6(4).

Четвъртата поставена Агниешка Радванска (Полша) продължава напред в турнира след успех над Южени Бушар (Канада) с 6:4, 6:2 за 83 минути. Радванска, която е полуфиналистка в турнира от 2014 година, направи четири пробива в двубоя и допусна един. Бушар пък завърши мача с 37 непредизвикани грешки.