Четвъртфиналната среща от Световната група на неофициалното отборно световно първенство по тенис за Фед къп между САЩ и Германия бе временно отложена поради дъжд в Калифорния.

Трите последни мача - два единични и един на двойки, ще се състоят в понеделник от 10:00 часа местно време.

Резултатът от двубоя за момента е равен 1:1, след като в първата среща американката Линдзи Дейвънпорт бе изненадана от Сабине Лисицки с 1:6, 7:5 при първото си участие на в турнира от 1994 година насам.

Във втората среща американката Ашли Харкълроуд победи Татяна Малек с 6:1 и 6:3 и изравни резултата в мача.

Победителят от САЩ - Германия ще играе с Русия, която в четвъртфинален мач победи Израел с 4:1 в Тел Авив. В другия полуфинал ще се срещнат Китай и Испания. На четвъртфиналите Китай победи Франция с 3:2 в Пекин, а Испания победи Италия с 3:2 в Неапол.