Невероятната серия на японката Наоми Осака от 13 месеца без загуба в официален мач по тенис бе прекъсната от гъркинята Мария Сакари в четвъртфиналите на турнира на твърда настилка в Маями с награден фонд от 3,26 милиона долара.

Поставената под номер 23 в схемата Сакари спечели срещата с 6:0, 6:4 за час и 13 минути игра, а Осака, която при победа в турнира можеше да оглави световната ранглиста, не изглеждаше на себе си.

Японката спечели само 8 точки от 34 разиграни в първия сет, а във втория пропиля аванс от 4:1 гейма, за да допусне една от най-безславните загуби в кариерата си.

Преди поражението от Сакари Осака за последно бе губила официален мач с игра на 7 февруари 2020 година, когато отстъпи на испанката Сара Сорибес Тормо.

В полуфиналите на турнира в Маями Мария Сакари ще играе с победителката от срещата между канадката Бианка Андрееску и Сорибес Тормо, който е по-късно тази нощ.