Рускинята Надя Петрова се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис след трудна победа в три сета - 6:7 (2), 6:4, 10:8, над представителката на домакините Араван Резаи.

Поставената под номер 19 Петрова спаси три мачбола и изпусна три в третия сет преди срещата да бъде прекратена заради късния час при 7:7 в петък. В събота рускинята се нуждаеше само от 15 минути, за да стигне до успеха.

Тя направи пробив при сервис на Резаи и резултатът стана 9:8 в нейна полза, след което спечели своето подаване и триумфира в срещата. Петрова, полуфиналистка в Париж през 2003 и 2005 година, ще се изправи срещу поставената под номер 2 американка Винъс Уилямс в следващия кръг.

Напред в турнира продължава и Даниела Хантухова (Словакия), победила Янина Викмайер от Белгия със 7:5, 6:3. Рускинята Алиса Клейбанова отпадна след поражение с 2:6, 6:4, 0:6 от казахстанката Ярослава Шведова. Шахар Пеер от Израел пък надигра друга представителка на домакините Марион Бартоли със 7:6 (7), 6:2 и също продължава в четвъртия кръг на турнира.