Надя Петрова се наложи с 6:0, 1:6, 6:3 над защитаващата титлата си Агнешка Радванска във финала на турнира по тенис за жени в японската столица Токио. С това 30-годишната рускиня спечели втора надпревара за годината.

"Чувството е неописуемо. Това е най-силният турнир, който някога съм печелила. Не очаквах подобно нещо", каза развълнуваната рускиня.

Петрова започна изключително убедително мача и спечели първия сет без загубен гейм, като за последната точка унижи полската си съперничка с ас в центъра на корта. Радванска изравни бързо резултата при 6:1 във втория сет, но решителната част беше за рускинята.

Надя Петрова надви Радванска за титлата в Токио

източник: Снимки: Reuters

Петрова, която победи Сара Ерани и Саманта Стосър по пътя към финала, приключва най-силния си сезон от 2006 година насам. Тя почти сигурно ще вземе участие и в турнира на шампионките от 30 октомври до 4 ноември в София.