Втората в схемата при жените Винъс Уилямс изненадващо напусна турнира още в четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Американката, финалистка на "Ролан Гарос" през 2002 година, отпадна след загуба от 19-а поставена Надя Петрова (Русия) с 4:6, 3:6.

Рускинята се адаптира по-добре към ветровитото време в Париж и за първи път от 2005 година насам се класира за четвъртфиналите на втория турнир от Големия шлем.

Петрова, която в предишния кръг спаси три мачпойнта срещу представителката на домакините Араван Резаи, направи ключов ранен пробив във втория сет и завоюва победата за час и 30 минути игра.

На четвъртфиналите рускинята ще срещне своята сънародничка Елена Дементиева.

"Това е най-драматичното ми Открито първенство на Франция. Преди мача вчера не съм спала цяла нощ. Щастлива съм, че се върнах по-силна на централния корт. Намирам се в много добро физическо състояние", коментира Надя Петрова.