Виктория Томова се класира за втория кръг на квалификациите на турнира по тенис на трева в Бирмингам (Англия). Първата реката на България се наложи трудно след обрат с 3:6, 6:2, 6:4 срещу Еден Силва за 1 час и 49 минути.

Заемащата 79-та позиция в ранглистата на УТА Томова допусна пробив в шестия гейм на първата част, след което представителката на домакините поведе в двубоя.

Във втория сет българската тенисистка три пъти спечели подаването на 27-годишната Силва и успя да изравни резултата след 6:2.

Третата част започна с пробив и 4:1 в полза на Виктория Томова, но Силва се добра до 4:4. 28-годишната софиянка спечели началния си удар и веднага след това постигна нов пробив при сервис за англичанката, приключвайки мача от третата си възможност.

Във втория кръг на квалификациите на турнира Томова ще се изправи срещу Сиюй Ван. Китайката спечели с 6:3, 7:5 срещу Емили Ейпълтън (Великобритания) след 88 минути.

БТА / Автор: Асен Даскалов