Виктория Томова се класира за финала на тенис турнира на клей във Валенсия с награден фонд от 100 000 долара. В полуфиналите първата ракета на България надигра румънката Андрея Мицу с 6:2, 6:1 за едва 72 минути игра.

Поставената под номер 2 в схемата Томова не срещна никакви затруднения в целия мач и постигна четвъртата си поредна победа без загубен сет.

На финала съперничка на българката ще бъде друга тенисистка от Румъния. Това е Жаклин Адина Кристиан, която в другия полуфинал победи само за 50 минути полякинята Катаржина Кава с 6:0, 6:2.

До момента Томова и третата в схемата Кристиан не са играли една срещу друга. Ако спечели в неделя, българката ще завоюва осмата титла в кариерата си и третата за тази година след трофеите в Сарагоса и Чикаго. / БТА