Първата ракета на България Виктория Томова отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей от сериите УТА 250 в Страсбург (Франция) с награден фонд 259 303 долара.

Томова, която тази седмица се изкачи до рекордното в кариерата си 71-о място в ранглистата, загуби от седмата поставена Лорън Дейвис (САЩ) с 4:6, 6:3, 1:6. Двубоят продължи два часа и четири минути.

Българката поведе с 2:0 в първия сет, но допусна изравняване, а при 4:4 отстъпи във втори сервис гейм и 58-ата в света американка спечели с 6:4. Виктория Томова бе категорична във втората части и изравни, но в решителния трети сет допусна пасив от 0:3 и успя да спечели само един гейм.

Лорън Дейвис се класира за четвъртфиналите и да втори път в рамките на месец отстранява Томова след като в началото на май я надигра и във втория кръг на турнира на клей от сериите УТА 125 в Реус (Испания) отново в три сета. /БТА