Джесика Пегула се класира за финала на последната за сезона тенис надпревара от сериите УТА 1000 в Гуадалахара (Мексико) с награден фонд 2,527 милиона долара.

Поставената под номер 3 в схемата американка победи Виктория Азаренка от Беларус със 7:6(3), 6:1 за 90 минути.

Пегула преодоля пасив от 0:3 в първия сет, но доминираше в табрека. Във втората част тя беше категорична и даде само един гейм на бившата номер 1 в света Азаренка.

28-годишната американка, която се стреми към втора титла в кариерата, очаква победителката от мача между четвъртата поставена Мария Сакари (Гърция) и Мари Боузкова (Чехия) на финала в неделя.

Сакари спечели първия сет със 7:5, след което срещата беше прекратена заради силен дъжд, причинен от урагана Рослин, който приближава западното крайбрежие на Мексико.