Третата поставена Коко Гоф (САЩ) се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис за жени на твърди кортове в Маями (САЩ) от сериите УТА 1000 с награден фонд 8 770 480 милиона долара.

Гоф надигра в третия кръг французойката Осеан Доден с 6:4, 6:0 само за 65 минути.

Доден поведе с 4:2 в първия сет, но Коко Гоф отговори с общо 10 поредни гейма. Тя обърна до 6:4 в първата част и след това спечели втория сет с 6:0.

Следващата съперничка на американката ще бъде победителката от мача между Наоми Осака (Япония) и отстранилата Виктория Томова – Каролин Гарсия (Франция).

За четвъртия кръг се класира и 20-ата в схемата американка Ема Наваро, която елиминира 12-ата поставена Ясмине Паолини от Италия с 6:2, 3:6, 6:0 и очаква победителката от срещата Джесика Пегула (САЩ) – Лейла Фернандес (Канада).

Румънката Сорана Кърстя, 19-а в схемата и полуфиналистка от 2023 година, отстрани десетата поставена Даря Касаткина (Русия) със 7:5, 6:2. В спор за класиране на четвъртфиналите Кърстя ще се изправи срещу Даниел Колинс (САЩ) или Елина Аванесян (Русия).