Китайката Ли На стана първата полуфиналистка при дамите в тазгодишното издание на Откритото първенство по тенис на Австралия, след като надигра със 7-5, 6-3 четвъртата поставена в схемата Агниешка Радванска.

Победната серия на полякинята от началото на годината не можа да продължи и спря на фаталните 13 мача, когато се изправи срещу шампионката на Ролан Гарос за 2011 година. Двете играха една срещу друга и на полуфинала от турнира в Сидни, но тогава Радванска стигна до чиста победа.

Първият сет продължи 66 минути, като двете си размениха общо седем пробива. Последният обаче отиде в сметката на Ли и тя приключи частта със 7-5.

Още в началото на следващия сет китайката проби началния удар на съперничката си, като поведе с 2-0 и 5-2 гейма. След това двете си размениха по един сервис гейм за окончателното 6-3.

Победата ще върне Ли На в топ 5 на ранглистата при жените, където най-високото й класиране е 4-о място в света.

На полуфиналите тя ще играе срещу победителката от руския сблъсък между Мария Шарапова и Екатерина Макарова.