Ракета номер 1 на Китай при дамите Ли На победи 18-ата в схемата Юлия Гьоргес със 7-6, 6-1 и стана третата тенисистка, която си осигури място на четвъртфиналите в Откритото първенство на Австралия.

В първия сет нито една от състезателките на корта не успя да пробие съперничката си и логично се стигна до тайбрек. В него Ли показа по-здрави нерви и стигна до драматичен успех с 8:6 точки.

Разочарованието на Гьоргес от загубената първа част се отрази върху представянето и в началото на следващия сет тя даде почти без битка четири последователни гейма на китайката. Все пак германката успя да спечели един гейм, но с още един пробив, последван от успешен сервис гейм Ли взе мача.

На четвъртфиналите шампионката от Ролан Гарос за 2011 година ще играе срещу победителката от сблъсъка между Агниешка Радванска (Полша) и Ана Иванович (Сърбия).