Чехкинята Петра Квитова продължава защитата на титлата си при жените на "Уимбълдън", след като се класира за четвъртфиналите на турнира. Квитова, четвърта в схемата, се наложи трудно над бившата шампионка на "Ролан Гарос" - Франческа Скиавоне (Италия) с 4:6, 7:5, 6:1.

Чехкинята успя да се справи с италианската си съперничка, въпреки че губеше със сет и с допуснат пробив във втората част. Квитова не се предаде и успя да поведе с 6:5 във втория сет преди срещата да бъде прекъсната за малко заради дъжд. Чехкинята изцяло доминираше в третия сет и след само един загубен гейм спечели мача.

Италианката спечели първия сет, въпреки че направи два печеливши удара и 16 непредизвикани грешки. Квитова пък взе втората част със само четири печеливши удара и 14 непредизвикани грешки.

Квитова ще играе на четвъртфиналите с четирикратната шампионка Серина Уилямс (САЩ)./БТА