Чешката тенисистка Петра Квитова победи рускинята Мария Шарапова с 6-3, 6-4 и спечели титлата на "Уимбълдън", нейна първа от Големия шлем.

Квитова, която на четвъртфиналите отстрани българката Цвети Пиронкова с 6-3, 6-7(5), 6-2, отново показа обичайната си силна и стабилна игра от дъното на корта и не остави шансове на Шарапова да спечели втора титла от "Уимбълдън", седем години след първата.

Рускинята започна страхотно мача, постигайки пробив още в първия гейм, но след това бе размазана от тежките удари на Квитова. Чехкинята отново демонстрира и силен сервис, завършвайки мача с ас на първия си мачбол. Шарапова се бори до последната точка, за да избегне загубата, но нямаше шансове срещу силната си съперничка.

Петра Квитова е на 21 години и най-успешното й представяне на турнир от Големия шлем до момента бе полуфиналът от миналогодишното издание на "Уимбълдън".

Тя загуби само два сета по пътя си към титлата, като един от тях бе срещу Цвети Пиронкова.