Бившата шампионка Петра Квитова и Гарбине Мугуруса ще играят на финала на турнира по тенис на твърда настилка в Доха с награден фонд от 565530 долара.

На полуфиналите Мугуруса спечели без игра след отказ на съперничката й Виктория Азаренка от Беларус. Двукратната шампионка и осма поставена в схемата Азаренка не излезе за мача заради контузия на гърба, която получи при победата над номер 1 Елина Свитолина на четвъртфиналите вчера. Азаренка е шампионка в Доха от 2012 и 2013 година.

Шампионката от 2018 година, четвърта поставена и финалистка от миналия сезон Петра Квитова (Чехия) победи американската квалификантка Джесика Пегула с 6:4, 6:4 за 82 минути.

До 4:4 в първия сет двете си размениха по два пробива, но Квитова взе подаването на съперничката си в деветия гейм и при свой сервис затвори сета.

Във втората част чехкинята преодоля пасив от 0:3 и 2:4 и след серия от четири поредни гейма стигна до крайния успех.