Поставената под номер 1 в схемата Светлана Кузнецова (Русия) се класира за полуфиналите на международния турнир по тенис за жени в чешката столица Прага с награден фонд 500 хиляди долара. Кузнецова победи в оспорван мач Моника Пуиг (Пуерто Рико) с 4:6, 7:5, 6:4 за 2:16 минути.

В решаващия трети сет рускинята поведе с пробив за 5:3, но в следващия гейм загуби подаването си. Все пак Кузнецова приключи двубоя с шестия си пробив от седем възможности. Тя наниза 11 аса в мача.

На полуфиналите Кузнецова ще играе срещу номер 4 Саманта Стосър (Австралия), която отстрани петата в схемата Барбора Стрицова (Чехия) с 6:3, 6:7(3), 7:6(4) за 2:55 часа.

Защитаващата титлата си и трета поставена Каролина Плишкова (Чехия) също достигна до полуфиналите след победа над италианката Камила Джорджи с 6:2, 6:1 за 50 минути. В спор за място на финала Шлишкова ще срещне номер 2 в схемата Луцие Шафаржова (Чехия), отстранила Су-Вей Хсиех (Тайван) със 7:6(3), 7:5. /БТА