Стосър (Австралия) се класираха за третия кръг на Откритото
първенство на Австралия по тенис.

Поставената под номер 2 Звонарьова имаше проблеми в началото
срещу 19-годишната Бояна Йовановски от Сърбия, но все пак
стигна до успеха с 2:6, 6:3, 6:1 за 1:48 час. Полуфиналистката от 2009 година стартира трудно и взе само два гейма в първия сет, но след това направи обрат. Дeбютантката в Мелбърн Йованович пък направи общо 48 непредизвикани грешки, 38 от които във втория и в третия сет, което се оказа фатално.

В третия кръг Звонарьова ще се изправи срещу Луцие Шафаржова от Чехия, която отстрани сънародничката си Клара Закопалова с 6:3, 6:7(2), 7:5. Финалистката от 2004 година и номер 3 в схемата Клайстерс нямаше подобни проблеми и отнесе испанката Карла Суарес Наваро с6:1, 6:3. Белгийката пласира 21 печеливши удара в мача, който продължи 62 минути.

Така Клайстерс очаква французойката Ализе Корне, който победи друга испанка Мария Хосе Мартинес Санчес със 7:5, 6:1. В третия кръг продължава и представителката на домакините Саманта Стосър. Поставената под номер 5 австралийка разби рускинята Вера Душевина с 6:3, 6:2 за 80 минути.

Следващата съперничка на Стосър ще бъде 26-ата в схемата
Петра Квитова от Чехия, която се справи с Ана Чакветадзе от
Русия с 6:3, 6:4.

Китайката Шуай Пън поднесе голямата изненада на втория кръг, след като отстрани седмата поставена Йелена Янкович. 25-годишната Пън се наложи над полуфиналистката от 2008 година Янкович със 7:6,(3), 6:3. Сръбкинята пропиля два пробива аванс в първия сет, който загуби със 377 точки в тайбреика. Във втората част Пън проби за 4:2, което се оказа достатъчнво за успеха за 1:51 час. Янкович допусна 39 непредизвикани грешки. Китайката ще играе в третия кръг срещу Аюми Мотира от Япония, която победи Каролин Гарсия от Франция с 6:4, 6:4.