Поставената под №3 Ким Клайстерс си осигури място в четвърти кръг на "Аустрелиън Оупън", след като победи Алис Корне със 7-6 /7-3/, 6-3.

Белгийката спечели първите си две срещи в Мелбърн с лекота, а срещу Корне стартира с пробив още в първия гейм. Французойката обаче, в навечерието на своя 21-и рожден ден не се предаде и доведе нещата до тайбрек, след като спаси сетбол при 5-4 за Клайстерс. Опитната тенисистка от Белгия взе тайбрека със 7-3 и затвори сета след 54 минути игра.

В началото на втория сет съперничките си размениха по един пробив, но Клайстерс направи втори такъв и не даде повече шансове на Корне, за да достигне за седми път 1/8-финалите в Мелбърн. Следваща опонентка на белгийката ще бъде рускинята Екатерина Макарова, която отстрани в драматичен трисетов мач сънародничката си Надя Петрова.