Чехкинята Катержина Синиакова спечели титлата на турнира по тенис за жени на твърди кортове в Нанчан (Китай) от сериите УТА 250 с награден фонд 259 303 долара.

На финала Синиакова победи сънародничката си и трета поставена Мари Боузкова с 1:6, 7:6(5), 7:6(4) след три часа и 33 минути игра.

27-годишната Катержина Синиакова, 60-а в световната ранглиста към момента, сътвори изключителен обрат, след като загуби първия сет с 1:6, изоставаше през почти цялата среща и спаси три мачбола – един във втория сет и два в третия.

В решителната част Боузкова, подобно на втория сет, поведе с 5:3, но допусна пробив и Синиакова изравни за 5:5, а в тайбрека спечели при първата си възможност.

Титлата е пета в кариерата на Катержина Синиакова на ниво УТА, като тя ще се завърне в топ 50 на ранглистата на сингъл през следващата седмица.

БТА / Автор: Кремена Младенова