Втората ракета на България Сесил Каратанчева се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове във френския град Марсилия с награден фонд 75 хиляди долара и гостоприемство.

На старта на основната схема 18-годишната Каратанчева победи поставената под номер 3 представителка на домакините Оливия Санчес с 6:4, 7:6(4) за 1:48 час.

С успеха софиянката си осигури 8 точки за ранглистата на УТА и 1116 долара от наградния фонд.

За място на четвъртфиналите българката, която е 213-а в света в момента, ще се изправи срещу Александра Панова (Русия), която разби с 6:0, 6:0 шведката Йохана Ларсон само за 42 минути.

19-годишната Панова е 254-а в класацията на УТА. Тя има две победи на сингъл в турнири на ITF, като е заработила скромните 25161 долара в кариерата си от декември 2003 година досега.

През миналия месец рускинята игра на два поредни финала на турнири с награден фонд 50 хиляди долара в Чангвон (Република Корея) и в Куруме (Япония).