Три от поставените отпаднаха във втория кръг на турнира по тенис за жени на твърда настилка в Кливланд (САЩ) с награден фонд 251750 долара.

Водачката в схемата Барбора Крейчикова (Чехия) загуби от американката Бернарда Пера с 4:6, 1:6 за 89 минути.

Пера, която е 51-а в световната ранглиста, направи четири пробива срещу Крайчинова и взе осем от последните девет гейма в мача, за да си осигури място на четвъртфиналите.

27-годишната американка спечели последните два турнира, на които участва, в Будапеща (Унгария) и Хамбург (Германия).

Поставената под номер 2 Мартина Тревизан от Италия се отказа от двубоя си срещу китайката Шуай Чжан поради мускулна контузия на лявото бедро.

Третата в схемата Екатерина Александрова (Русия) претърпя поражение от Медисън Бренгъл (САЩ) с 6:3, 5:7, 5:7 за 2:07 часа.

Александрова сервира два пъти за мача във втория сет срещу Бренгъл, която спечели шест мачбола при победата си с 6:4, 4:6, 7:5 в първия кръг над Варвара Грачьова.

Единствените останали поставени са Аляксандра Саснович от Беларус (седма) и Ализе Корне от Франция (осма). Саснович ще се изправи срещу Бренгъл, докато Корне излиза срещу Чжан на четвъртфиналите.