Защитаващата титлата си Ана Иванович (Сърбия) се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 4,5 милиона долара. Поставената под номер 5 Иванович преодоля трудно начало в мача си срещу Хисела Дулко от Аржентина, преди да стигне до успеха с 6:3, 6:3.

Дулко реализира първия пробив в мача за 3:2, но след това загуби четири поредни гейма, а с това и първия сет. Във втората част Иванович беше по-убедителна и с още два пробива стигна до крайната победа за 76 минути.

За място на четвъртфиналите 21-годишната сръбкиня ще играе срещу 12-ата в схемата италианка Флавия Пенета (Италия), която отстрани трудно квалификантката Анджела Хейнс (САЩ) с 4:6, 6:4, 6:1 след 1:50 час игра.

Иванович, която е с нов треньор в лицето на Крейг Кардън в Индиън Уелс, се надява да заличи колебанията във формата си в последните 7-8 месеца след спечелването на "Ролан Гарос".

Срещи от третия кръг на турнира по тенис за жени с награден фонд 4,5 милиона долара:

5-Ана Иванович (Сърбия) 31-Хисела Дулко (Аржентина) – 6:3, 6:3

7-Агниешка Радванска (Полша) - 25-Александра Возняк (Канада) – 6:1, 6:4

12-Флавия Пенета (Италия) - Анджела Хейнс (САЩ) – 4:6, 6:4, 6:1

Нурия Лагостера Вивес (Испания) - 21-Алиса Kлейбанова (Русия) - 7:6(2), 6:3

22-Агнеш Савай (Унгария) - Кристина Бароа (Германия) - 6:3, 6:4

23-Зибиле Бамер (Австрия) - Вера Душевина (Русия) - 6:1, 6:3

30-Даниела Хантухова (Словакия) - Петра Четковска (Чехия) – 7:5, 7:5

Анастасия Павлюченкова (Русия) - Карин Кнап (Италия) - 6:2, 6:4