Юлия Стаматова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в Кайро с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под номер 4 българка стартира с успех над германката Каролина Кул с 6:3, 6:3 за 99 минути. Левичарката взе първите четири и последните четири гейма в мача, за да триумфира.

Стаматова е четвъртфиналистка на двойки в тандем с Драгиня Вукович (Сърбия), като за място на полуфиналите двете ще играят срещу Дилета Керубини (Италия) и Емили Велкер (Германия).

Друга българка Ани Вангелова, седма в схемата, отпадна в първия кръг след поражение от квалификантката Антония Шмид (Германия) с 2:6, 5:7.

Вангелова загуби пет поредни гейма, с което и първия сет. Във втория тя навакса пасив от 1:3, а при 5:4 дори имаше два сетбола, но допусна обрат.