Поставената под номер 3 в схемата Йелена Янкович (Сърбия) се класира за втория кръг при жените на Откритото първенство на Франция по тенис с награден фонд 15.5 милиона евро.

Янкович победи със 7:6 (3), 6:2 румънката Моника Никулеску. В следващия кръг третата поставена ще срещне победителката от двубоя между Татяна Гарбин (Италия) и Марина Еракович (Нова Зеландия).

Двете направиха общо шест пробива в първия сет, който продължи близо час. Въпреки, че поведе с 3:0 Янкович допусна да се стигне до тайбрек, който спечели със 7:3. За Никулеску, която е 86-та в световната ранглиста, това бе дебют на "Ролан Гарос".

23-годишната сръбкиня, която миналата година достигна до полуфиналите, постигна пробиви в петия и седмия гейм на втория сет и затвори мача след 92 минути игра.

"Започнах добре, а след това съперничката ми направи няколко страхотни отигравания. Това ме смути. Досега не познавах тази състезателка, не знаех изобщо как играе и какво да очаквам. За кратко загубих ритъма си на игра. Във втория сет нещата се промениха", каза Янкович след мача.