Йелена Янкович от Сърбия се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставената под номер 4 Янкович победи състезаващата се за Казахстан рускиня Ярослава Шведова със 7:5, 6:4.

22-годишната московчанка стартира по-силно мача и след ранен

пробив поведе с 3:1. Янкович изравни за 3:3 и двубоят продължи равностойно до 12-ия гейм, в който 25-годишната белградчанка отново проби и взе първия сет след 41 минути игра.

Във втората част двете си размениха по три пробива, но в крайна сметка далеч по-опитната Янкович успя да спечели подаването на съперничката си в десетия гейм и да затвори мача още при първата си възможност след 91 минути на корта.

Шведова, която за първи път достигна до четвъртфиналите на турнир от Големия шлем, пласира 30 печеливши удара, но допусна и 25 непредизвикани грешки.

Янкович пък се класира за трети път на полуфинал на "Ролан Гарос" след 2007 и 2008 година и ще играе срещу австралийката Саманта Стосър.