Номер 2 в схемата Йелена Янкович (Сърбия) се класира за финала на турнира по тенис в германския град Щутгарт с награден фонд 650 хиляди долара.

Янкович, която в понеделник ще излезе на върха на световната ранглиста, победи шампионката от "Уимбълдън" Винъс Уилямс (САЩ) с 6:7, 7:5, 6:2.

Двубоят продължи 2:45 часа, а Янкович спаси 14 от 16-е възможности за пробив на съперничката си.

След ранна размяна на пробиви се стигна до тайбрек. Янкович пропусна сетбол при 8:7, след което загуби три поредни точки, а с това и първата част.

Във втория сет пропиля ранен пробив аванс, след което отново проби в 12-ия гейм, за да изравни резултата.

Сръбкинята използва инерцията и дръпна н 3:0 в решаващия трети сет, което се оказа решаващо за крайния успех.

Янкович игра на инжекции заради счупен нокът на крака.

В другия полуфинал Надя Петрова надделя над Виктория Азаренка (Беларус) с 6:4, 6:4 за 89 минути.

Петрова, шампионка в Щутгарт през 2006 година, започна силно и поведе с 4:0, което се оказа достатъчно за спечелването на първия сет.

Рускинята осъществи решаващия пробив в седмия гейм на втората част, след което не допусна грешка при собственото си подаване и затвори мача.