Симона Халеп се класира за полуфиналите на домашния тенис турнир Трансилвания Оупън в Клуж-Напока, след като не остави шансове на своята сънародничка Жаклин Адина Кристиан за успех с 6-1, 6-1 за малко над един час игра.

Поставената под номер 1 в основната схема на надпреварата даде само два гейма на 105-та в света в изцяло румънския сблъсък от четвъртфиналната фаза. Двукратната шампионка от Шлема направи два пробива в откриващия сет и три във втората част, за да ликува с убедителната победа.

Тя загуби само пет точки на първи сервис за целия мач и спаси и трите възможности пробив пред Кристиан. В спор за място на финала Халеп може да се изправи срещу шампионката на US Open Ема Радукану, ако британката съумее да надвие по-късно тази вечер украинката Марта Костюк.

И втората в схемата Анет Контавейт, която се представя страхотно през 2021 и триумфира в Москва миналата седмица, достигна до полуфиналите, където ще играе с Ребека Петерсон от Швеция.