Защитаващата титлата си от миналия сезон Симона Халеп преодоля втория кръг на турнира по тенис в Мадрид с награден фонд 4.77 милиона евро. Поставената под номер 3 румънка победи трудно срещу Роберта Винчи с 6:3, 2:6, 7:6 (2) за близо два часа на корт "Маноло Сантана".

В първата част Халеп поведе с 4:2, по-късно допусна пробив, но поведе в резултата след 6:3. Във втората част италианката демонстрира силно представяне, спечели четири поредни гейма и изравни резултата в срещата.

В решителния сет Симона Халеп изоставаше с 2:5, но се добра до тайберк, спечелен лесно от нея със 7:2.

В третия кръг намиращата се на осмо място в световната ранглиста Халеп ще се изправи срещу номер 16 в схемата Саманта Стосър, която победи с 6:3, 7:5 срещу колумбийката Мариана Дук-Марино.

Румънката Сорана Кърстя също продължава напред в турнира в испанската столица след успех с 6:3, 6:2 срещу Катрин Белис (САЩ).

Американката Коко Вандевеге се класира за третия кръг с победа 6:2, 4:6, 6:3 срещу Лаура Зигимунд (Германия).

Японката Мисаки Дой елиминира хърватката Дона Векич след лесен успех с 6:1, 6:2.