Водачката в схемата румънка Симона Халеп и номер 3 Елина Свитолина от Украйна се класираха за третия кръг на турнира на твърди кортове "Джипсланд Трофи" в Мелбърн с награден фонд 565 530 долара.

Халеп победи рускинята Анастасия Потапова с 6:4, 6:4, а това беше първи официален мач за нея от Откритото първенство на Франция през октомври миналата година.

"Просто исках да усетя корта, да почувствам играта. Знаех, че ще бъде труден мач, тя удря много силно. Не беше лесно, но се постарах с най-доброто от себе си и съм щастлив да го направя", каза Халеп след мача.

Номер 3 Елина Свитолина елиминира германката Андреа Петкович с 6:1, 6:4.

В срещи от първия кръг номер 16 Лаура Зигемунд (Германия) победи Моника Никулеску (Румъния) със 7:5, 6:4, а номер 14 Коко Гоф (САЩ) постигна труден успех срещу Джил Тайхман (Швейцария) с 6:3, 6:7(6), 7:6(5) за 2:47 часа.

16-годишната Гоф имаше преднина от 4:2 във втория сет, но загуби подаването си в осмия гейм, а след това и тайбрека.
В третата част американката отново поведе с 4:2, но швейцарката направи пробив, след което изравни. В тайбрека обаче Гоф успя да вземе последните две точки и да затвори мача./БТА