Татяна Головин (Франция) се класира за полуфиналите на турнира в Цюрих, където ще срещне Франческа Скиавоне (Италия). Головин спечели четвъртфинала срещу своята сънародничка Марион Бартоли без да изиграе и един сет. Бартоли се отказа заради контузия в лявото коляно.

Номер едно в световната ранглиста Жустин Енен (Белгия) победи категорично тийнейджърката Агниешка Радванска (Полша) с 6-4, 6-2 и се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Цюрих.

Поставената под номер едно в схемата на турнира белгийка достигна до своя 13 полуфинал във всичките 13 турнира, в които е участвала през годината.

Енен, която записа победи в 17 последователни мача, доминираше напълно над 18-годишната полякиня. Радванска беше равностойна на своята по-опитна съперничка до 3-3 гейма в първия сет, когато сервисът й беше пробит за втори път.

Шансовете на Жустин Енен да достигне до девета титла през сезона се увеличиха след отпадането на номер две в турнира Светлана Кузнецова (Русия). Рускинята загуби от Франческа Скиавоне (Италия) след отказване заради контузия в рамото.

Първият сет беше спечелен от италианката с 6-3. При 3-3 във втория Кузнецова реши да прекрати участието си в мача заради травма в рамото.

На полуфиналите Жустин Енен ще срещне Никол Вайдишова (Чехия), която победи Алона Бондаренко (Украйна) с 6-1, 6-4.