Денислава Глушкова отпадна в първия кръг на международния турнир по тенис за жени на твърда настилка в Созопол с награден фонд 25 хиляди долара.

18-годишната Глушкова претърпя поражение от поставената под номер 3 рускиня Ирина Хромачова с 5:7, 0:6 след 2:12 часа игра.

Българката сервираше за първия сет при 5:3, но след това загуби десет поредни гейма, а с това и мача. Тя допусна цели 10 двойни грешки, 9 от които във втория сет, което също натежа.

Глушкова прекъсна серия от пет поредни победи, след като през миналата седмица спечели първия турнир от същия ранг в Созопол.

Още две българки бяха елиминирани днес. Шестата поставена Гергана Топалова загуби от Елена Малигина (Естония) с 6:7(6), 6:4, 3:6, въпреки че имаше пробив аванс в решаващия трети сет и водеше с 3:2 гейма.

Получилата "уайлд кард" 15-годишнта Елизара Янева пък сервираше за мача при 5:4 в третия сет срещу осмата в схемата Илона Гиороайе (Румъния), но допусна обрат и падна с 6:3, 4:6, 5:7.

Други две представителки на домакините - участващите с "уайлд кард" Зиновия Ванева и Йоана Константинова, се класираха за втория кръг вчера.

Държавната шампионка на открито за този сезон Ванева елиминира с 6:3, 3:6, 6:4 Екатерина Овчаренко (Русия), "щастлива губеща" от квалификациите, а 15-годишната националка Константинова отстрани без особени затруднения Люси Нгуйен Тан (Франция) с 6:0, 6:4.