Гергана Топалова се класира на полуфинал на турнира по тенис на червени кортове в Кайро (Египет) с награден фонд 15 хиляди долара.

Седмата поставена Гергана Топалова записа осмата си поредна победа в Кайро и общо 13-а последователна в турнир за жени. Българката победи Доминик Карегат (Холандия) с 6:2, 6:3 за 85 минути игра.

В първия сет Топалова поведе с 5:0, за да спечели с 6:2. Във втората част тя взе четири поредни гейма и направи обрат от 2:3 до 6:3.

Следващата съперничка на 18-годишната Топалова ще бъде четвъртата поставена Шелби Талкот от САЩ. Американката елиминира другата българка Петя Аршинкова.

Държавната шампионка в зала за 2018 година Аршинкова се отказа при резултат 1:5 в първия сет след 26 минути игра.

Топалова заработи 4 точка за световната ранглиста и 734 долара, а Аршинкова - 2 точка и 367 долара.

Топалова и Аршинкова, трети поставени, се отказаха снощи от двубоя на четвъртфиналите на двойки срещу Мускан Гупта и Саумя Виг (Индия). Преди седмица българките спечелиха титлата на двойки на друг турнир в Кайро./БТА