Гергана Топалова се класира за финала на турнира на клей във Вроцлав (Полша) с награден фонд 40 хиляди долара. Поставената под номер 4 българка победи петата в схемата Сада Нахимана от Бурунди със 7:5, 6:4. Срещата продължи 2 часа и 40 минути.

Националката на България за "Били Джийн Кинг къп" поведе с 3:0, но съперничката й изравни. След това двете си размениха по един пробив, но Топалова направи нов брейк в 12-ия гейм и спечели първия сет. След 0:2 във втората част Топалова направи серия от пет поредни гейма и поведе с 5:2. Нахимана успя да намали изоставането си на 4:5, но с нов българката затвори мача в своя полза.

Така Топалова си осигури 30 точки за световната ранглиста, а в спор за титлата тя ще играе утре срещу втората в схемата рускиня Даря Астахова. Българката има пет трофея на сингъл в кариерата си от турнирите на ITF.