Гергана Топалова отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в австрийската столица Виена с награден фонд от 25 хиляди долара.

Поставената под номер 7 българка загуби драматично с 6:7(7), 6:2, 5:7 след 3:10 часа игра от третата в схемата Даниела Висмане (Латвия), с която са партньорки на двойки в надпреварата.

Топалова пропусна сетбол при 7:6 точки в тайбрека на първата част, след което взе категорично втората, за да изравни резултата. В решаващия трети сет българката имаше пробив аванс при 3:2 гейма, но допусна обрат.

В надпреварата на двойки Топалова и Висмане, втори в схемата, излизат по-късно тази вечер на полуфиналите срещу номер 4 Жива Фалкнер (Словения) и Амариса Тот (Унгария).