Българката Гергана Топалова отпадна на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд от 15 хиляди долара.

Топалова и Даниела Висмане (Латвия), поставени под номер 4, загубиха от японките Хаги Ханатани и Сакупа Хозоги с 2:6, 6:1, 9-11.

Двубоят беше прекъснат заради дъжд вчера при 2:2 в първия сет, а при доиграването тази сутрин Ханатани и Хозоги взеха първия сет със серия от четири поредни гейма.

Българката и латвийката постепенно навлязоха в ритъм и дръпнаха с 5:0 във втората част, за да изравнят резултата

В шампионския тайбрек Топалова и Висмане наваксаха пасив от 1:6 точки, като отразиха два мачбола и изравниха за 9:9, но японките взеха следващите две разигравания, а с това и мача./БТА