Габриела Михайлова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 000 долара.

Поставената под номер 8 в схемата българка победи Тайла Уайтхаус от Австралия с 6:2, 6:3 за 69 минути игра.

Във втория кръг Михайлова ще играе срещу представителката на домакините Илай Йорук.

Другата българка Петя Аршинкова се отказа поради контузия при резултат 5:7, 0:3 срещу квалификантката Зейнеп Саръоглан (Турция).

Вчера за втория кръг се класира и Юлия Стаматова. Поставената под номер 3 българката победи квалификантката Виктория Михайлова от Русия с 6:0, 6:1.

Следващата съперничка на Стаматова е Габриела Никулае Татаруш от Румъния. Аршинкова и Михайлова са водачки в схемата на двойки и се класират директно за четвъртфиналите./БТА